Články o 6.dni Česko-Slovenskej vzájomnosti v Pileticiach

Hradecký deník 30.5.2011 (úvodní strana)

NA ŠRÁMKOVĚ STATKU V PILETICÍCH SE SNĚDLY HALUŠKY ZE STO KILOGRAMŮ BRAMBOR A BOROVIČKA TEKLA PROUDEM

Festival národnostních menšin se uskutečnil v sobotu na piletickém Šrámkově statku. Jedním z lákadel pro návštěvníky byla soutěž ve vaření bryndzových halušek. "Vybrali jsme tři tříčlenná družstva, která dostala kilo brambor, mouku a kousek slaniny. Soutěž byla velmi napínavá a nakonec vyhrál tým složený ze členů hradecké redakce Českého rozhlasu. Atmosféra celého festivalu byla úžasná a celkem jsme uvařili halušky ze sto kilogramů brambor. Borovička nám samozřejmě také žádná nezbyla," zhotnotila festival s úsměvem Júlia Špalková, předsedkyně Regionální obce Slovákov, která byla uspořadatelem akce.

 

Právo 30.5.2011 (strana 14 - Východní Čechy)

HALUŠKY V PILETICÍCH

Den české a slovenské kulturní vzájemnosti uspořádala v sobotu na Šrámkově statku v Pileticích u Hradce Králové regionální Obec Slovákov. Součástí bylo nejen ochutnávání slovenské kapustnice, čerstvých ovčích sýrů a škvarkových pagáčků, ale i soutěž ve vaření bryndzových halušek a možnost opékání pravé oravské dřevorubačské slaniny na otevřeném ohni. (VF)

 

MF Dnes 30.5.2011 (strana B2 - kraj hradecký)

ŠRÁMKŮV STATEK PROVONĚLY PRAVÁ KAPUSTNICE A HALUŠKY

Ochutnat pravé slovenské halušky s bryndzou a oravskou slaninou, ale také je zkusit vyrobit mohli v sobotu návštěvníci Šrámkova statku v Pileticích u Hradce Králové. Obec Slovákov tam pořádala už 6. ročník soutěže ve vaření halušek. Lidé si chválili také kapustnici, lokše, ovčí sýry, kvalitní slovenská vína i Spišskou borovičku, k čemuž hrála slovenská kapela Fany band.

Fotogalerie: Články o 6.dni Česko-Slovenskej vzájomnosti v Pileticiach

/album/fotogalerie-clanky-o-6-dni-cesko-slovenskej-vzajomnosti-v-pileticiach/piletice-2011-noviny-mf-dnes-jpg/ /album/fotogalerie-clanky-o-6-dni-cesko-slovenskej-vzajomnosti-v-pileticiach/piletice-2011-noviny-pravo-jpg/ /album/fotogalerie-clanky-o-6-dni-cesko-slovenskej-vzajomnosti-v-pileticiach/piletice-2011-noviny-hradecky-denik-jpg/