Pozvánka na ples v Hradeckom deníku

16.01.2012 21:12

Hradecký deník 11.1.2012

Adalbertinum pohltí slovenská atmosféra

Hradec Králové – Setkání přátel, kteří se neviděli celý rok. Litry spišské borovičky a kapustnice. Tóny cimbálové muziky či fujary. Tak by se dal definovat sedmý Česko – Slovenský bál.

Akce se uskuteční v sobotu 28. ledna od 19.30 hodin v prostorách Adalbertina pořádá Regionálna Obec Slovákov v Hradci Králové.

„Naši slovenští spoluobčané mají díky bálu vzpomínku na svou rodnou zemi. Rezervace na letošní akci jsem dostávala bezprostředně po loňském ročníku,“ uvedla Julia Špalková, předsedkyně Obce Slovákov Hradec Králové.

Letos bude večerem provázet hudebně zábavná skupina Štěva Hruštince, který je na Slovensku známým bavičem, imitátorem a zpěvákem. České melodie k tanci zahraje hradecká skupina Galileo band. „Příjemným zpestřením bude určitě i plastická akrobace, kterou předvede mladá mongolská tanečnice. Hosty uvítá zvuk fujary, která je zapsána organizací UNESCO na seznam mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva jako jediný zástupce Slovenska,“ dodala Julia Špalková.

Atmosféru dokreslí slovenská cimbálová muzika z Banské Bystrice a lidová hudba folklorního souboru Bystrina. Chybět nemůže ani bohatá tombola.

Akce je také zařazena do programu Calendarium Regina a záštitu nad ní převzali hradecký primátor Zdeněk Fink, primátor partnerského města Banská Bystrica Petr Gogol a ministr zahraničních věcí Slovenské republiky Mikuláš Dzurinda.

Autor: Jan Pruška

Späť